Jesteś tutaj:   Wzory pismFormularze pism i druków

formularz

Formularze pism i druków akcydensowych stosowanych powszechnie w różnego rodzaju urzędach, sądach i instytucjach publicznych i prywatnych.

Formularze pism i druków stały się nieodłączną częścią życia codziennego niemalże w każdej dziedzinie życia. W każdym urzędzie czeka sporo formularzy do wypełnienia przez petenta, w każdej firmie stosowane są formularze, a także na stałe zadomowiły się formularze w sądach.

Rodzaje formularzy

Najczęściej formularze pism i druków akcydensowych są opracowywane do pracy w programie MS Word, albo MS Excel. Zarówno formularze opracowane dla programu Word jak i Excel mogą być sporządzane w wersji aktywnej jak i zwykłego druku, do wypełniania w komputerze.

Formularze sporządzane dla MS Word

Formularze sporządzane dla programu MS Word mogą być pisane zarówno w formie zwykłych druków albo aktywnych formularzy.

Zwykłe formularze pism i druków akcydensowych

Zwykłe formularze pism i druków akcydensowych różnią się jedynie tym od formularzy druków urzędowych, albo druków akcydensowych w formie papierowej jedynie tym, że zamiast ręcznie, wypełnia się je w komputerze. Oczywiście wypełnienie formularza w komputerze bardzo często jest o wiele przyjemniejsze niż odręczne jego wypełnianie. Może zostać wydrukowany w wielu egzemplarzach i zawsze jest czytelny, a ponadto można go zapisać i ponownie wykorzystać, kiedy będzie ponownie potrzebny.

Aktywne formularze pism i druków akcydensowych

Aktywne formularze pism i druków akcydensowych są zdecydowanie najbardziej przyjazną forma druków akcydensowych, druków urzędowych i druków sadowych. Posiadają wbudowane mechanizmy ułatwiające ich wypełnianie poprzez dokonywanie obliczeń, powtarzanie zwielokrotnionych treści, czy chociażby system podpowiedzi. Aktywny formularz jest przyjazny dla wypełniającego. Pozwala zaoszczędzić zarówno czas jak i wiele emocji.

Formularze sporządzane dla MS Excel

Podobnie jak formularze dla MS Word, formularze sporządzane dla Excela są przyjazne w użytkowaniu i wykorzystują mechanizmy aplikacji, dla której są tworzone. Przy zaimplementowaniu do formularza wszystkich dostępnych funkcji programu, stają się bardzo przyjazne w wypełnianiu i używaniu.

Przyjazne formularze

Najbardziej przyjaznymi formularzami z punktu widzenia użytkownika, są formularze wykorzystujące makropolecenia i język VBA. Takie formularze są niejako małymi aplikacjami. Dzięki zastosowanym w nich rozwiązaniom, wypełnianie formularzy jest bardzo uproszczone i pozwala na znaczne zaoszczędzenie czasu i wysiłku koniecznego do wypełnienia formularza.

Pokaż koszyk